poczytaj i wybierz

Nasi redaktorzy, Twój buddy

Marta Bolinska

Koordynatorka programu Buddy, Koordynatorka Świątecznego Koncertu SGH ds. Logistyki
SGH

Marta to złoty anioł. Niby niepozorna miła osóbka, ale jak trzeba, to potrafi wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić porządek. Szybkie i przejrzyste notatki to jej drugie „ja”, więc warto się z nią uczyć. Marta przemierza świat na swoim dwukołowym przyjacielu i jest najwytrwalszym kolarzem SGH, jeździ nawet gdy pada śnieg w kwietniu. Uwielbia festiwale muzyczne, a w tym roku dba o odpowiednią ilość alkoholu i jedzenia na Świątecznym Koncercie SGH, dlatego jak chcecie mieć niezapomniane wspomnienia z uczelni, to wybór jest tylko jeden.

Patrycja Świętonowska

Prezes Magpressu
SGH

Jeśli usłyszysz stukot obcasów i nieprzerwany potok słów, wiedz, że nadchodzi Patrycja. Ta Pierwsza Prezes Magla z pewnością Cię onieśmieli – jeśli nie swoją otwartością i optymizmem, to na pewno kolorem szminki. A musi mieć ją dobraną idealnie, bo po godzinach dzwonienia po reklamodawcach i załatwiania maglowych spraw przenosi swoją niewyczerpaną energię do najlepszych warszawskich klubów. Jeśli masz jednocześnie duszę imprezowicza i ogarniacza, wybór buddy’ego jest tylko jeden.

Dominika Wójcik

Główna Koordynatorka Rekrutacji, była Dyrektor Artystyczna
SGH

W MagPressie próbowała już chyba wszystkiego – była dyrektorem artystycznym Magla, organizowała wyjazd do Torunia, aktualnie koordynuje rekrutację, a gdzieś w międzyczasie robi grafiki, komiksy i okładki (ponoć nigdy nie uważała się za grafika, ale została nim pod presją społeczną). Poznaj Dominikę Wójcik - twarz Magla nr 171. Skończyła ekonomię na SGH, a teraz testuje nowy kierunek – zarządzanie projektami. Codziennie wstaje rysować wcześnie rano, kiedy normalni ludzie śpią; nigdy nie pije kawy, kiedy jest chora, a Stanisław to imię jej… samochodu! Jeżeli tak jak Dominika lubisz oglądać filmiki z niezdarnymi corgi kiedy jesteś smutny, to jest ona idealnym buddym dla Ciebie!

Ola Czerwonka

Redaktor Naczelna
UW

Kobieta wielu talentów. Jeśli nie zajmuje się botaniką, do czego obliguje ją wybrany kierunek, to tworzy grafiki bądź poświęca czas na dogłębne analizowanie palących problemów społecznych. To reporterskie zacięcie otworzyło jej wrota do rednaczowskiej kariery. Ambitna dziewczyna nie poddaje się i dogryzie każdemu, kto z uporem będzie przeszkadzał jej w osiągnięciu celu. Ale nie obawiajcie się, Ola posiada w sercu także duże pokłady czułości i cierpliwości. Zawsze służy radą w sprawach związanych z jedyną słuszną – bo polską – mową, która z pewnością nie jest dla niej żadną zagwozdką. Wybierajcie Olę, jeśli zależy Wam na osobie, która pokieruje Was konkretnie, dokładnie, a po ciężkiej pracy zaprosi do klimatycznej piwnej norki na zasłużony relaks.

Mateusz Skóra

Zastępca Redaktor Naczelnej, szef działu Polityka i Gospodarka
SGH/ UW

Mateusz studiuje prawo. Jednak to niejedyna cecha, która wyróżnia go w tłumie. Poza tym studiuje przecież w SGH, i, co najważniejsze, jest godnym Zastępcą Redaktor Naczelnej, a także dzielnie szefuje działowi Polityka i Gospodarka. Publikuje również niezliczone artykuły na łamach miesięcznika. Legenda głosi, że istnieją działy, w których nie pojawiły się jeszcze jego teksty. Przy tych wszystkich zajęciach ciężko uwierzyć w istnienie wolnego czasu Mateusza, gdy jednak tylko go znajdzie, spędza go, przebywając w kanciapie i koordynując kanciapowego Spotify. Jego ulubionym zajęciem pozostaje jednak uparte nieśmianie się z tekstów w 3po3.

Dawid Dybuk

Główny Koordynator Świątecznego Konceru SGH
SGH

Dawid jest koordynatorem Świątecznego Koncertu SGH. Kocha straszyć ludzi, pływać, jeździć na rowerze i chyba się śmiać, bo robi to cały czas. Jest wulkanem energii, zawsze słychać go z drugiego piętra, nadal jednak nikt nie rozwikłał tajemnicy, skąd tę energię bierze. Zarazi Was śmiechem, opowie największy suchar na świecie i na pewno powie Wam wszystko o swoim ukochanym projekcie, jakim jest koncert.

Asia Kaniewska

Koordynatorka Maglówki 2018
SGH

Asia nie przetrwałaby na tym świecie bez trzech rzeczy: herbaty, podróży i jednorożców. Tych ostatnich posiada powiększająca się ciągle kolekcję, która ma jednak konkurencję w postaci kolekcji znaków i tabliczek. W Maglu znana jest ze zorganizowania tegorocznej edycji letniego wyjazdu Magla (w którym za rok pewnie weźmiecie udział), gdzie barter sponsorów wynosił ponad 6 piw na głowę. Jakby tego było mało, Asia uwielbia angażować się w projekty charytatywne i jest gwiazdą polskiego harcerstwa. Jeżeli chcesz mieć za przewodnika kogoś, kto nie zgubi Cię ani na uczelni, ani wysoko w górach, musisz wybrać Asię!

Mikołaj Szpunar

Twój przyszły buddy aka Koordynator kwestii towarzyskich
SGH

Mikołaj – zawsze roześmiany, gotowy do pomocy, nieco sarkastyczny, ale w dobrym tonie. Jak sam mówi, w Maglu spełnia się towarzysko. Jego dumą jest ambasadorstwo BCG, chętnie przybliży Wam tajniki świata korpo i to, czy warto (lub nie) zostać jego częścią już na pierwszym roku. Ponadto podczas Świątecznego Koncertu SGH zajmował się Corporate Partnership, czyli pozyskiwaniem funduszy od firm, gdzie wykorzystywał swój talent do przekonywania ludzi. Jeśli cenicie dyskusje na poziomie okraszone czarnym humorem, Mikołaj będzie dla was idealną osobą do wprowadzenia w świat Magla.

Martyna Krężel

Szefowa działu Foto
SGH

Martyna jest „Naczelnym Fotografem Magla”, czyli szefem działu Foto. Specjalizuje się w tworzeniu portretów magielkowych twarzy, dlatego jest potrzebna przy każdym naszym projekcie. Jedno jest pewne –nikt nie ująłby Magli na zdjęciach tak świetliście jak ona, choć ona sama nigdy się do tego nie przyzna. Sytuacje, gdy spotkacie Martynę bez słuchawek w uszach, będziecie mogli policzyć na palcach jednej ręki. Nie ma jednak wątpliwości, że poleci Wam super playlistę lub nowy album ulubionego zespołu na Spotify. Gdyby mogła, chodziłaby na koncerty w każdej wolnej chwili, choć pewnie niejeden raz jej plany pokrzyżowało spanko.

Lidia Żurańska

Szefowa działu PR, Koordynatorka ds. Licytacji i Loterii Świątecznego Koncertu SGH
SGH

Na pierwszy rzut oka bardzo spokojna i zawsze uśmiechnięta. Jest jedną z najmilszych osób w Maglu, a do tego zawsze dobrze ubrana. W organizacji Lidia zajmuje się działem PR – to prawdziwa mistrzyni pisania postów i to dzięki niej na fanpage’u zawsze dostaniecie najnowszą porcję informacji o Maglu. Oprócz tego działa również przy Świątecznym Koncercie SGH, gdzie kontaktuje się z największymi gwiazdami, by zdobyć od nich kolejne perełki na licytacje. Gdy ma trochę wolnego czasu, najczęściej przesiaduje w kanciapie. Wpadnijcie do niej, Lidia z chęcią obejrzy z Wami najnowszy odcinek Kucy z Bronksu – warto, bo nikt tak jak ona nie udaje głosu Flubbershy.

Marcin Kruk

Szef działu W SUbiektywie, Szef działu 3pop3
SGH

Marcin [Kruk – przyp. red.] to prawdziwy fanatyk Magla. Półroczny wyjazd na Erasmusa nie przeszkodził mu w prowadzeniu działu 3po3, mimo że połowa redakcji uparcie przypominała mu, że jego rubryka nie jest zabawna. To jednak przede wszystkim zapalony reportażysta z rewelacyjnym fachem w ręku. Wielokrotnie publikował własne artykuły do działu W Subiektywie, który obecnie prowadzi, przekazując nabytą wiedzę kolejnym pokoleniom Maglowiczów. Jest też fanatykiem smutnej piosenki – jeżeli szukacie idealnej playlisty na swoją stypę, nie musicie daleko szukać!

Natalia Sawala

Wicekoordynatorka Świątecznego Koncertu SGH, Kierownik Biura Redakcji
SGH

Dziewczyna-petarda. Wszędzie jej pełno, zawsze energiczna i uśmiechnięta – aż głupio być przy niej smutnym. Kocha teatr i muzykę, a najbardziej połączenie tych dwóch, czyli musicale. Plotki głoszą, że zamierza w jednym wystąpić. Jak sama twierdzi: Strusie są fajne. Obowiązki i kolosy już nie. Za tą niewinną twarzą kryje się jednak zawodowa ogarniaczka: Natalia współkoordynuje Świąteczny Koncert SGH. Jeśli chcecie, z przyjemnością o nim opowie. Jeśli nie, trudno, i tak będziecie musieli posłuchać i zanim się zorientujecie, będziecie już w jej zespole.

Kasia Kowalewska

Szefowa działu Warszawa, koordynatorka rekrutacji UW
UW

Kasię, poza świetnym wyczuciem językowym charakterystycznym dla studentki polonistyki, wyróżnia wolność od prokrastynacji. Słyszeliście wcześniej o kimś, kto wysyła teksty przed deadlinem? Mimo że nie zdarza jej się czekać na Godota, jest fanką Beckettowskiego teatru absurdu. Jako buddy wprowadzi was w świat kulturalnego życia Warszawy – posiadanie jej w znajomych na Facebooku to gwarancja najlepszej selekcji eventów na wallu. Trzeba tylko wystarczająco często lajkować jej aktywności. Poza tym, świeżo upieczona szefowa działu Warszawa to osoba zaradna, pomocna i zawsze uśmiechnięta. Jak będziecie dla niej mili, to może poza wiedzą o tym, co dzieje się w stolicy, zgodzi się zdradzić Wam sekret skutecznego ogarniania rzeczy i posiadania przy tym czasu na życie. Kasia bowiem poza zasilaniem działów kulturalnych swoimi wciągającymi tekstami, często zasila swoją obecnością także maglowe spotkania towarzyskie.

Ania Gierman

Szefowa działu Teatr, Koordynatorka Kulturalnej Mapy Warszawy
UW

Jeśli szukacie pogodnej przewodniczki po kulturalnej stronie Warszawie, nie mogliście lepiej trafić. Ania, mimo że nie jest rodowitą warszawianką, doskonale orientuje się w ofercie miejscowych galerii sztuki, teatrów, festiwali artystycznych. Nie tylko znajduje czas, by dużo bywać, lecz także aby studiować dwa kierunki – historię sztuki oraz hebraistykę – i intensywnie publikować. Może nieoficjalnie podzieli się z Wami sekretnym przepisem, jak tworzyć dobre teksty, wiele wychodząc z domu. Ania prawdopodobnie chętniej oprowadzi Was po rodzinnym Trójmieście, niż po maglowej kanciapie, w której bywa głównie podczas składania działów. Z inDesignem walczy z uśmiechem na ustach, w rytmie muzyki ravy i techno. Rzadko kapituluje. W sporze Mickiewicz kontra Słowacki, wybierze pierwszego romantyka. Nad słowo pisane postawi jednak to wypowiedziane na scenie, jak przystało na szefową działu Teatr.

Marta Nowakowicz

Szefowa działu Sztuka, koordynatorka Urodzin Magla
SGH

Sztuka to drugie imię Marty. Nie w rzeczywistości (tak naprawdę nie ma drugiego imienia), ale gdyby mogła, prawdopodobnie sama by sobie takie nadała. Nic dziwnego – Marta jest pasjonatką niemal każdego jej rodzaju (ma mieszane uczucia może tylko do nagich kobiet na płótnie), a swoją pasją zaraża każdego, kto znajdzie się w jej polu widzenia. Zawsze można spotkać ją w redakcji i porozmawiać – o czymkolwiek, zarówno o głupotach, jak i o rzeczach bardziej poważnych. Cechą charakterystyczną Marty jest ironia i przekona się o tym każdy, kto zamieni z nią chociaż kilka zdań. Niech jednak Was to nie zmyli – to jedna z najcieplejszych i najbardziej pomocnych osób w redakcji. Dzięki niej z łatwością odnajdziecie się w nowym środowisku i znajdziecie w Maglu coś dla siebie.

Ola Łukaszewicz

Szefowa działu Uczelnia SGH
SGH

Gdy pokój, który zapamiętałeś jako perłę PRL-u jest teraz w standardzie IKEA, wiedz, że Ola tam była. Ola zajmuje się działem Uczelnia, często demaskując podłoże SGH-owych problemów. Nie wlicza się do nich kwestionowalna zdawalność statystyki, bo tę akurat zdała w pierwszym terminie. Swoje sugestie na temat otoczenia Ola przekazuje poprzez niezwykle celne, sarkastyczne komentarze. Ironic – Iconic bez żadnych zahamowań.W wolnym czasie Ola pływa i szkoli na windsurfingu oraz pozuje do Maglowych okładek. Jeżeli kusi Was wizja przybliżania uczelnianej rzeczywistości w przystępny, zabawny sposób – Ola niewątpliwie urzeczywistni Wasze pragnienia.